Mutfak dolabı modelleri ve fiyatları belirlenirken hangi detaylar ele alınır?

Mutfak dolabı yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Mutfak dolabı modelleri ve fiyatları belirlenirken hangi detaylar ele alınır?

A-Stil Mutfak Dekorasyon
Hoşgeldiniz Bugün 19 Eylül 2021 Pazar
Mutfak dolabı yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Mutfak dolabı modelleri ve fiyatları Mutfak dolabı modelleri ve fiyatları belirlenirken hangi detaylar ele alınır? soruları sık sık müşterilerimizden duyduğumuz soruların başında gelir. Tüm Mutfak Dekorasyonu firmalarının kullandığı malzeme aynıdır. Buradaki fark uzman bir işçilikle mutfak ölçülerinize ve sizin kullanım tarzınıza en uygun modelin zamanında ve istediğiniz gibi yapılmasıdır. Yaz ayları tadilat ayları olduğu için Adanadaki Mutfak Dekorasyon firmaları oldukça yoğun olur. Şartlar el verirse kış aylarında yaptırırsanız kısa sürede montaj yapılacağı gibi fiyatlarda da biraz gevşeme yapılabilir.

Öncelikle Kapak ve tezgah seçimi belirlenmelidir. İtalyan mutfak, laminat kapak, profil kapak veya PVC kapak hangisini yaptırırsanız yaptırın gövdeleri için suntalam veya mdflam kullanılacaktır. Mdf nin ana malzemesi, sert ve yumuşak ağaç odunlarıdır. Odun liflerinin sıcakta sertleşen sentetik reçine yapıştırıcıları ile preslenmesi sonucunda elde edilen ahşap esaslı bir malzemedir. MDF levha üzerine, teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kağıdının kaplanmasıyla MDFLam elde edilir. Sunta ise vasıfsız, ince çaplı odunların hammadde olarak kullanıldığı, birinci sınıf keresteye alternatif olarak üretilen ahşap plakadır. Mdf de olduğu gibi üzerine dekor kağıdının kaplanmasıyla renklendirilmiş haline suntalam denir.

Profil Kapaklar MDF plakalardan çekilen ve üzerine 40 mikrona kadar PVC folyo kaplanan profillerdir. Çeşitli renk, desen ve kesitteki bu profillerden kapak çerçevesi yapıldıktan sonra çerçeve içerisine MDFLam veya SuntaLam yerleştirilerek elde edilen kapaklardır. Maliyeti diğerlerine göre daha uygundur. PVC (membran) Kapaklar ise ham sunta veya MDF üzerine balon presle PVC folyo kaplanmasıyla elde edilen kapaklardır. Renk seçeneği çoktur ve kapaklara model uygulanabilmektedir. Maliyeti profil ve laminat kapağa göre daha yüksektir.

Laminat Tezgah: İçi sunta ve MDF olabilir, üstü yanmaz, çizilmez, leke tutmaz, laminat levha kaplıdır. Fiyatı bir hayli uygundur. Mermerit Tezgah: Mermer tozu ile jelkot karışımı döküm tezgahlardır. Mermer tezgahtan farkı leke tutma özelliği yoktur.Karışımında kaliteli jelkot kullanılırsa ısıdan da kolay kolay etkilenmez. Mermer ve Granit görünümünde her rengi olabilir. Renk çeşitleri ve kullanışlılık açısından çok tercih edilir. Granit Tezgah: Mermerden farkı; Yanmaz, çizilmez, leke tutmaz niteliktedir. Fiyatları renk ve desenine göre değişir. En kullanışlı tezgahtır.

Bu konu ilginizi çektiyse aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir!!!

» Amerikan panel kapı modelleri ve fiyatlarını ne belirler?